Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl



Konkursy


Wyróżnienia dla uczennic ZSS w Rewalu w konkursie ogłoszonym przez Kuratora Oświaty w Szczecinie na kartkę wielkanocną.

   Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i wymagał wykonania pracy w programie komputerowym do tworzenia grafiki, która zawierałaby w sobie symbole Świąt. Uczennice Szkoły Podstawowej w Rewalu Domnika Tomaszewicz z klasy VI i Lisa Wolfs z klasy V zostały wyróżnione w konkursie. Wykonały swoje prace w programie graficznym Paint pod kierunkiem nauczycielki Tatiany Sztukin. Wręczenie nagród odbędzie się  1 czerwca 2017 na spotkaniu z okazji Dnia Dziecka w Szczecinie. Wszystkim  serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.


Zespół d/s promocji TSZ

 

 

Lisa Wolfs klasa V

 

wolfs lisa zss rewal

 

 

Autor Dominika Tomaszewicz klasa VI

 

dominika tomaszewicz zss rewal




 
Gminny Konkurs Szopek w ZSS Rewal

  

plakat

   Regulamin konkursu


 
Laureatka w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Laureatka Szkoły Podstawowej w Rewalu w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci Szkół Podstawowych

pt. „Biegaj, pływaj, skacz w dal z nami – wysportowanymi SKARBOWCAMI" Celem konkursu było propagowanie idei zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania wolnego czasu przez dzieci oraz walki „fair play". Katarzyna Rogowska uczennica klasy VI szkoły w Rewalu została laureatką konkursu plastycznego zorganizowanego przez Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Prace laureatów zaprezentowane zostały w Rewalu podczas XIV Mistrzostw Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów, które odbyły się w maju 2015roku. Ponadto będą prezentowane podczas Gali Finałowej, która będzie miała miejsce w czerwcu w Ratuszu Miasta Bydgoszcz.

Nagrodzone prace wykorzystane zostaną w kalendarzu Fundacji Skarbowości na rok 2015.

Wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Rewalu, którzy wzięli udział serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów.



 
Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego z ZSS w Rewalu

Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zespole Szkół Sportowych w Rewalu wzięły udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Mamo, Tato - chodź do lasu, nie marnuj przed telewizorem czasu”, którego celem jest promocja w okresie jesiennym zdrowego stylu życia. Organizatorem konkursu była PSSE w Gryficach a do konkursu dzieci przygotowały panie: Jolanta Tomczuk–Zając, Żaneta Berska i Tatiana Sztukin.

Laureatami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

W kategorii 7-9 lat nagrodzeni i wyróżnieni zostali:

II miejsce Marcel Hagaj

III miejsce Eryk Hamulczuk

Wyróżnienie:

Jakub Nadarzyński i Emilia Korwin-Piotrowska

Nagroda specjalna:

Wiktor Wawerski

W kategorii 10-12 lat nagrodzeni i wyróżnieni zostali

III miejsce Karolina Korwin-Piotrowska

Wyróżnienie:

Katarzyna Rogowska i Cyprian Włodarczyk

Poniżej przedstawiamy wszystkie prace plastyczne, które wzięły udział w konkursie.  

Tatiana Sztukin



 
Konkurs "Kolęd i pastorałek"

W domu kultury podczas powiatowego konkursu „Kolęd i pastorałek” 20.01.2014 r. zorganizowanego przez SP im. J. Kochanowskiego w Trzebiatowie, ośmioro uczniów reprezentujących naszą szkołę zdobyło aż trzy puchary.

Dwa I miejsca wyśpiewały:

- w kategorii solistka Wiktoria Sztandera kl.VI  „Tobie Mały Panie”
- w kategorii zespół Nikola Bejda i Małgorzata Semetkowska kl.V „Śpij, sobie śpij”

II miejsce
- w kategorii zespół Katarzyna Rogowska, Karolina Brach i Karolina Guster „Sianko na stół”

Dzielnie też spisała się Amelia Żebrowska i Michał Sztandera z kl.I, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na scenie.


s. Renata Gostomska

 
Wyróżnienie w konkursie „Jestem widoczny-Jestem bezpieczny”

Wyróżnienie w konkursie „Jestem widoczny-Jestem bezpieczny”

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zorganizował konkurs plastyczny w ramach kampanii edukacyjnej pn. "Widocznie - Ekologicznie III".

Katarzyna Kamyk uczennica  klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu została laureatką konkursu i zajęła trzecie miejsce.

Tematem Konkursu było opracowanie dowolną techniką  np. ołówkiem, kredkami, farbami, wycinanką plakatu  pt. " Jestem widoczny - Jestem bezpieczny".Do Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie wpłynęło ponad 70 plakatów wykonanych przez uczniów klas IV - VI szkół podstawowych z terenu całego województwa. Z naszej szkoły na konkurs zostały wytypowane najlepsze prace  uczniów: Małgorzaty Korczyńskiej, Maksymiliana Demkowicza, Wiktorii Sztandery, Katarzyny Rogowskiej i Oli Hagaj.

Nagroda dla laureatki konkursu przekazana została przez policjantów zachodniopomorskiej drogówki podczas spotkania profilaktycznego.

                                                                          

Koordynator konkursu Tatiana Sztukin



 
Konkurs plastyczny pt. Jestem widoczny-Jestem bezpieczny!

Konkurs plastyczny pt. Jestem widoczny-Jestem bezpieczny!


Nasza szkoła w ramach akcji ,,Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” przystąpiła do konkursu plastycznego zorganizowanego przez KWP w Szczecinie. Sześć najlepszych prac zostało zgłoszonych do etapu wojewódzkiego konkursu: Autorzy prac to: Katarzyna Rogowska, Wiktoria Sztandera, Katarzyna Kamyk, Małgorzata Korczyńska i Maksymilian Demkowicz.


Pozostałe prace, które  spełniały kryteria konkursowe zostały wywieszone w szkole. Wśród nich na drodze głosowania przez uczniów zostały wyłonione trzy prace, które najbardziej spodobały się uczniom. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.


1 miejsce  Julia Biernat kl. VI    10 głosów

2 miejsce Karolina Guster kl.V   8 głosów

3 miejsce Igor Laskowski kl.IV  6 głosów


Uczennicom Karolinie Rząsa i Martynie Sejud    szczególne uznanie za pomysł i przeprowadzenie  głosowania.

Wszyscy, którzy wyróżnili się w konkursie otrzymali oceny celujące i dodatnie punkty w systemie oceniania.

     

koordynator konkursu Tatiana Sztukin


 
Podsumowanie konkursu "Sierpień 88"

Minęły już dwa tygodnie od odebrania przez uczniów obecnych i byłych naszego Gimnazjum głównej nagrody w konkursie na grę planszową pt.: ,,Wokół Szczecińskiego Sierpnia 1988”. Konkurs organizowany wspólnie przez  Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie - był przeznaczony dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego, a inspirowany XXV rocznicą wybuchu strajku szczecińskiego. Bardzo mile wspominam ten czas.

Dzień zaczął się jak każdy normalny; z niecierpliwością oczekiwaliśmy jego dalszego przebiegu. Na ten uroczysty dzień jako opiekunowie pojechali ze mną Pani Lucyna Dudys, Małgorzata Sobolak i Pan Jarosław Górniak. Rozdanie nagród odbyło się przed Bramą Portową w Szczecinie, gdzie dawniej portowcy walczyli o wolność słowa  i legalizację związków zawodowych. Przyjechaliśmy pół godziny wcześniej, gdzie spotkaliśmy się z jedną z głównych organizatorek. Na placu krążyli reporterzy telewizyjni między innymi ,,TVP Szczecin” i „TVN 24” oraz reporterzy radiowi. Po krótkim oczekiwaniu zostaliśmy poproszeni, aby stanąć dookoła pomnika Protestantów Robotniczych w szczecińskim porcie. Apel rozpoczął się modlitwą wysłannika arcybiskupa diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Mogliśmy posłuchać o prawdziwych faktach dotyczących wydarzeń  tego okresu z ust samego dawnego przewodniczącego NZZ Solidarność - Pana Edwarda Radziewicza. Następnie nastąpił ważny moment dla całej młodzieży, zgromadzonej przy bramie portowej, mianowicie rozdanie nagród. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: prace grupowe i indywidualne. Uczniowie dostali dyplomy i inne wartościowe gadżety takie jak tablety czy MP4. Główna nagroda powędrowała do Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu. Dalsza część uroczystości poświęcona była uhonorowaniu działaczy opozycyjnych.  Zostały im wręczone ważne odznaczenia państwowe oraz Krzyże Wolności i Solidarności.

Na koniec uczestnicy położyli kwiaty pod pomnikiem na znak pamięci o poległych robotnikach w tamtych czasach. Zaskakujący dla mnie był fakt, że mimo niesprzyjających czasów, ludzie potrafili wykrzesać z siebie ogrom siły i chęć do walki nie tylko o swoją, ale i o wolność innych Polaków. Ta wzniosła i drobiazgowo zaplanowana uroczystość oraz możliwość spotkania wyjątkowych ludzi pozostanie na długo w naszej pamięci.

Anna Majdzińska



 
Obchody Dnia Ziemi w ZSS w Rewalu

Obchody Dnia Ziemi w ZSS w Rewalu

19 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi przygotowane przez panią Martę Lenkiewicz, nauczycielkę biologii i chemii. Uczniowie wszystkich klas mogli dowiedzieć się więcej na temat zagrożeń, z którymi boryka się Matka Ziemia oraz sposobów niwelowania negatywnych skutków działalności człowieka. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem: "Elektroodpady - proste zasady", co miało przybliżyć naszej społeczności szkolnej zagadnienie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.
    Na apelu szkolnym zostały przedstawione wyniki konkursu ekologicznego,którego celem było przybliżenie problematyki właściwego postępowania z odpadami elektrycznymi i elektronicznymi. Uczniowie klas I wykonali plakat podejmujący temat segregacji, recyklingu i odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uczniowie klas II przedstawili prezentacje multimedialne na ten sam temat. Trzecioklasiści wzięli udział w quizie ekologicznym. Na placu szkolnym odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektryczno-elektronicznego przez zespoły uczniowskie Wojowniczki i Ekoludzie, które zebrały 4880 kg elektroodpadów.

Wyniki konkursu:
Klasy I
I miejsce - Jakub Skupień
II miejsce - Magdalena Terelak
III miejsce - Klaudia Hagaj
Klasy II
I miejsce - Kacper Solarski
II miejsce - Zuzanna Wojciechowicz
III miejsce - Aleksandra Tworek
Klasy III
I miejsce - Przemysław Niemiec
II miejsce - Kalina Zając
III miejsce - Marcel Jackiewicz

    Zwycięską prezentację Kacpra Solarskiego przedstawiono podczas obchodów Dnia Ziemi. Najlepsze prezentacje pierwszoklasistów zostały wyeksponowane na stelażach w holu głównym szkoły.
 
                                                      Tatiana Sztukin



 




Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)